[Trójmiasto] Poszukiwany warsztat - wymiana rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • KimDzongAxel
    Classic
    • 2017
    • 8
    • Octavia II combi (1Z5)
    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

    [Trójmiasto] Poszukiwany warsztat - wymiana rozrządu

    Witam,

    od dłuższego czasu (praktycznie od nowości samochodu) mam problem w mojej Octavii II 1.4 TSI 122km z rozrządem. Podczas rozruchu słychać dźwięk skaczączego, nie poprawnie napiętego łańcucha, który zanika po wyłączniu i włączeniu silnika. Serwisy ASO salonów sieci Lelek oraz Plichta przez cały okres gwarancji zbywał mnie ciągłym "tak może być", "ten silnik tak ma" etc. W ostatnim czasie problem znacząco się nasilił, zamiast jednego dźwięku na kilkanaście odpaleń, słyszę go praktycznie zawsze, stąd podjąłem decyzję o wymianie czałego mechanizmu rozrządu na własną rękę. Z oczywistych przyczyn nie chcę mieć z serwisem ASO Plichta i Lelek więcej do czynienia, stąd chciałbym zapytać czy ktoś zna może dobry warsztat w Trójmieście i okolicach (Elblągi, Starogardy i wszystko w podobnej odległości), który podjąłby się wymiany i zrobił to dobrze (tudzież jeżeli to nie rozrząd pomógł mi zdiagnozować usterkę).

    Z góry dziękuję,
    Krzysztof
  • sew1981
    RS
    S_OCP MemberModeratorr
    • 2009
    • 10917
    • Fiat

    #2
    to niestety "normalne" w 1.4 tsi 122, robić czym prędzej - napinacz i rozrząd do wymiany

    Komentarz

    • Tomato
      Rider
      • 2010
      • 303
      • Volkswagen
      • CHPA 1.4 TSI 140 KM

      #3
      Tylko nie u piotra na handlowej w gdyni!!!!

      Komentarz

      • sew1981
        RS
        S_OCP MemberModeratorr
        • 2009
        • 10917
        • Fiat

        #4
        no to na pewno nie......już nie ma co polecać oczywiste...niestety
        zauważyłem ostatnio, że generalnie jakość usług spadła w wielu miejscach, nie wiem o co chodzi, za dużo mają roboty i odwalają szopki czy co. Ale wiele osób się skarży.
        Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

        Komentarz

        • sew1981
          RS
          S_OCP MemberModeratorr
          • 2009
          • 10917
          • Fiat

          #5
          ja będę w wakacje na oględziny rozrządu auto zawoził aż do miejscowości Kaliska koło Starogardu do bardzo dobrego mechanika, który robił z Ireneuszem Szczepankiem w Auto-Nek na Osowej (robią auta premium, głownie Porszawy) znam człowieka, to brat Ireneusza, Jan. Zna się chłop na rzeczy, robili latami w ASO Porsche w Austrii oboje. Potem razem na Osowej w Auto Neku, ale ostatnio się rozłączyli, bo dojazdy wykańczały Pana Jana codzienne. Im obojgu można ufać, tylko Irek w Gdańsku zarobiony robotą (bo został sam), głównie elektromechaniką aut premium, więc ma trochę inną klientele, z pierdołami do Niego jeżdzę po znajomości starej czasem na kawkę i zrobienie pierdółki, ale czystą mechanikę to do Jana - można próbować się umówić. Jak autorowi pasuje . Dziś to trzeba człowieka znać, w ciemno w warsztacie bym już nie zostawił nigdzie.
          Uczciwy i rzetelny człowiek, tylko nie wiem jak ma z terminami u Niego, pierwszy raz do Niego pojadę do tych Kalisk po rozdzieleniu biznesu braci (dotychczas robił mi na Osowej u brata auta, nawet raz robili remont silnika, rzetelnie wykonana praca), można spróbować się skontaktować z Panem Janem, np. w lipcu na pewno ma urlop, bo mi mówił:
          https://panoramafirm.pl/pomorskie,st...nsymh_pad.html
          Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

          Komentarz

          • sew1981
            RS
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2009
            • 10917
            • Fiat

            #6
            tu dla przykładu parę opinii kiedy Jan jeszcze tam robił z bratem, też anty Lellkowych hehe:
            http://porscheclub.pl/forum/opinie-n...lek-t8334.html
            jak tam jadę (ostatnio od wielkiego dzwona, bo auta dzialają o dziwo, nawet w pierdołach) to takie furmanki stoją, że cięzko oka nie zawiesić i nie pomacać. nie tylko porszawy, astony się trafiają, maserati, nowe q7 etc.......czasem nie mogę oprzeć się pokusie i zapakuje się do środka na chwilę, albo przynajmniej zajrzę hehe....
            Generalnie Szczepanki to dobrzy mechanicy z doświadczeniem sporym, co do mechaniki "zwykłych" aut to polecam z czystym sumieniem Pana Jana.
            Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

            Komentarz

            • mrfazi
              • 2010
              • 3103
              • Superb III (3V3)
              • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM
              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

              #7
              Sprawdzone i uczęszczane przeze mnie miejsce na hasło OCP dostaniesz rabat.
              https://www.google.pl/maps/place/Aut...6!4d18.6409849
              Ostatnio edytowany przez mrfazi; 11839.

              Komentarz

              • bolus1
                Classic
                • 2016
                • 14

                #8
                tune-up?

                Komentarz

                • zadariusz1
                  Rider
                  • 2011
                  • 543
                  • Octavia III (5E3)
                  • CLHA 1.6 TDI CR 105 KM

                  #9
                  Ja zawsze rozrządy robię u Pełki na Sztutowskiej, rzetelnie podchodzą do tematu i nigdy nie było problemów po wymianie, robią na wysokiej klasie częściach i dają gwarancję, nie wiem co by było gdyby się zesrało na gwarancji, ale Paweł (szef działu mechaniki) jest bardzo kumatym gościem i potrafi rzetelnie wytłumaczyć co boli auto, jak miałem walkę z innym warsztatem to dzięki nim udało mi się wyrwać kasę za spartaczoną naprawę

                  Komentarz

                  • 4tech
                    RS
                    • 2008
                    • 4199
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
                    • BKD 2.0 TDI 140 KM

                    #10
                    Ale przecież krzynol razem z Klatą robią takie rzeczy bez mrugnięcia okiem
                    Zresztą przecież kilka lat temu założyłem nawet wątek, że polecam "Krzynolowy" warsztat

                    KimDzongAxel, śmiało uderz do Krzyśka.
                    W tym wątku znajdziesz namiary:
                    Pozytywne opinie użytkowników OCP o firmach oferujących usługi i asortyment do naszych samochodów. UWAGA! Są to firmy polecane przez poszczególnych użytkowników forum, a nie przez octaviaclub.pl. Znajdują się tu również informacje o rabatach dla OCP.


                    Pozdro
                    O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                    Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                    Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                    Komentarz

                    • mrfazi
                      • 2010
                      • 3103
                      • Superb III (3V3)
                      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM
                      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                      #11
                      4tech faktycznie masz rację, patrz zapomniałem o klinice, co za wstyd

                      Komentarz

                      • strazakp
                        Elegance
                        • 2008
                        • 819
                        • Octavia II (1Z3)
                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                        #12
                        Też szukam dobrego fachowca który by wymienił rozrząd w 1.4tsi caxa. Kogoś kto zweryfikuje i poda mi konkretny zestaw części jaki jest mi potrzebny no i wymieni go fachowo i taniej niż w ASO. Oczywiście chodzi o 3miasto lub okolica.
                        strazakp

                        Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                        Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                        Komentarz

                        • strazakp
                          Elegance
                          • 2008
                          • 819
                          • Octavia II (1Z3)
                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                          #13
                          Zamieszczone przez KimDzongAxel Zobacz wpis
                          Witam,

                          od dłuższego czasu (praktycznie od nowości samochodu) mam problem w mojej Octavii II 1.4 TSI 122km z rozrządem. Podczas rozruchu słychać dźwięk skaczączego, nie poprawnie napiętego łańcucha, który zanika po wyłączniu i włączeniu silnika. Serwisy ASO salonów sieci Lelek oraz Plichta przez cały okres gwarancji zbywał mnie ciągłym "tak może być", "ten silnik tak ma" etc. W ostatnim czasie problem znacząco się nasilił, zamiast jednego dźwięku na kilkanaście odpaleń, słyszę go praktycznie zawsze, stąd podjąłem decyzję o wymianie czałego mechanizmu rozrządu na własną rękę. Z oczywistych przyczyn nie chcę mieć z serwisem ASO Plichta i Lelek więcej do czynienia, stąd chciałbym zapytać czy ktoś zna może dobry warsztat w Trójmieście i okolicach (Elblągi, Starogardy i wszystko w podobnej odległości), który podjąłby się wymiany i zrobił to dobrze (tudzież jeżeli to nie rozrząd pomógł mi zdiagnozować usterkę).

                          Z góry dziękuję,
                          Krzysztof
                          Minęło już trochę czasu więc zapytam: gdzie w końcu zrobiłeś ten rozrząd? Ile cię to kosztowało? Czy jesteś zadowolony z uslugi?
                          strazakp

                          Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                          Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                          Komentarz

                          Pracuję...